"Obsesja" Erica Spindler


„Obsesja” jest jednym z dzieł Eriki Spindler. Autorka specjalizuje się w thrillerach romantycznych. Mieszka z mężem i dwoma synami w Nowym Orleanie.

Powieść opowiada o przyjaźni zawartej w dzieciństwie, która po latach zamieniła się w coś więcej i o tym, do czego zdolny jest człowiek, który… ma obsesję.

 Madeline i jej pięcioletnia córeczka Skye muszą uciekać z domu, ponieważ jej dziecko nie jest tam bezpieczne. Zmieniają tożsamość i trafiają do wędrownego lunaparku, gdzie dwunastoletnia już dziewczynka zaprzyjaźnia się z siedemnastoletnim Chance’m. Kiedy Madeline musi wyjechać, prosi go o pomoc. Chłopak po krótkim wahaniu zgadza się. Niestety plan kobiety nie powodzi się i Chance musi zająć się Skye  i chronić ją, tylko… nie wie, przed kim lub przed czym. Ich drogi się rozchodzą, ale żadne z nich nie zapomina o drugim. Po kilku latach dziewczyna poznaje Griffena. Postanawia wyjść za niego za mąż. W tym samym czasie spotyka Chance’a i nie jest już pewna ,czy dobrze postępuje. Czy uda jej się wyjaśnić, dlaczego Griffen wydaje jej się znajomy? Kogo wybierze –Griffena, który daje jej poczucie bezpieczeństwa i obiecuje, że nigdy jej nie opuści, czy Chance’a, którego znała bardzo dobrze, ale który zostawił ją u obcych ludzi i wyjechał bez pożegnania, kiedy miała trzynaście lat? Co jej grozi?

Książka pokazuje, jak ważna jest intuicja matki, jeśli chodzi o jej dziecko i jak potrzebne dziecku jest bezpieczeństwo. Ukazuje, jak człowiek zmienia się przez lata, są jednak rzeczy, których się nie zapomina. Wreszcie pokazuje, że jeśli coś było prawdziwe, to przetrwa nawet długą rozłąkę.

Książkę czyta się bardzo łatwo i szybko – jest tak wciągająca, że wystarczy kilka godzin, by przeczytać całą. Można odetchnąć z ulgą – całe niebezpieczeństwo minęło, a Skye i jej ukochany rozpoczynają nowy etap w życiu.

Książka jest świetnie napisana, wszystko jest chronologicznie uporządkowane, nie ma przeskoków w czasie, całość jest spójna, podzielona na sześć części. W poszczególnych rozdziałach narrator przedstawia punkt widzenia różnych bohaterów.

Książkę polecam wszystkim, którzy lubią czytać o trudnych wyborach, o przyjaźni, a przede wszystkim o tym, jak bohaterowie sami przekonują się o swoich uczuciach.

1 komentarz:

Zachęcam do wyrażenia swojej opinii.